home
Naujienos Kiti Notarai Leidiniai Video medžiaga *teises_aktai*

Vidurio Azijos notarams pristatyta Lietuvos notariato pažanga nuotolinių notarinių veiksmų srityje

2022.06.23

Nuotoliniai notarų veiksmai Lietuvoje jau tapo kasdienybe ir sukuria papildomų galimybių užtikrinti klientų aptarnavimą, teigia Lietuvos notarų rūmų prezidentas Marius Stračkaitis. Birželio 22 dieną Kazachstano sostinėje Nur Sultane jis dalyvavo 2-joje tarptautinėje Vidurio Azijos notarų konferencijoje „Šiuolaikiniai notariato iššūkiai ir raida naujos realybės sąlygomis“.

M. Stračkaitis savo pranešime pristatė nuo 2021 metų liepos 1-sios Lietuvoje galiojančią tvarką, kai notariniai veiksmai gali būti atliekami ir nuotoliniu būdu, naudojantis Lietuvos notarų rūmų iniciatyva ir lėšomis sukurta elektronine sistema eNotaras. Per metus atlikta jau maždaug 4 tūkstančiai nuotolinių notarinių veiksmų, tarp kurių skaičiumi pirmauja įgaliojimų patvirtinimas, hipotekos ir įkeitimo sutartys, nekilnojamojo turto perleidimo sutartys, akcijų perleidimo sandoriai, palikimo priėmimas ir paveldėjimo teisės liudijimų išdavimas.

Konferencijoje savo šalių notariatų raidą pristatė ir kitų Europos Sąjungos valstybių – Vokietijos, Prancūzijos, Kroatijos – notarai, Vidurio Azijos šalių notariatų delegatai.

Viešėdamas Kazachstane, M. Stračkaitis taip pat dalyvavo Tarptautinės notariato sąjungos ir Kazachstano respublikinių notarų rūmų surengtoje konferencijoje notaro išduodamų vykdomųjų įrašų tema.


Naujienos Kiti Notarai Leidiniai Video medžiaga *teises_aktai*
Lietuviškai