home
Naujienos Kiti Notarai Leidiniai Video medžiaga *teises_aktai*

Ukrainos notariatui suteiktas stebėtojo statusas Europos Sąjungos notarų bendruomenėje

2022.03.22

Ukrainos notarų rūmai, vienijantys daugiau kaip 7 tūkstančius notarų, nuo šiol turi Europos Sąjungos notariatų tarybos nario stebėtojo statusą. Tokį sprendimą, kurį inicijavo Lietuva, kovo 18 dieną patvirtino Briuselyje ir nuotoliniu būdu posėdžiavusi Europos Sąjungos notariatų tarybos (CNUE) generalinė asamblėja.
 
Dauguma posėdyje svarstytų klausimų buvo susiję su pagalba Rusijos agresiją patiriančiai Ukrainai. CNUE sprendimu pagalbos Ukrainos poreikiams organizacija skiria 150 tūkst. eurų, kurie pervesti į pabėgėliais besirūpinančio Raudonojo Kryžiaus sąskaitą.
 
Specialioje CNUE sąskaitoje ir toliau bus kaupiamos lėšos, pavedimai iš nacionalinių notarų rūmų ir individualių notarų, pervedant paramą pagalbos Ukrainai poreikiams. Taip pat CNUE steigia projektą „Apgyvendink Ukrainos karo pabėgėlius“. Jau ir dabar nemažai notarų Europoje suteikė pastogę pabėgėliams.
 
Materialinė ir humanitarinė pagalba taip pat bus teikiama per su Ukraina besiribojančių Lenkijos, Rumunijos, Slovakijos ir Vengrijos notariatus. Europos notarai kviečiami teikti karo pabėgėliams nemokamas notarines konsultacijas ir tvirtinti notarinius veiksmus, inicijuojamas Europos notarų tinklas, teiksiantis pagalbą pabėgėliams, Europos notarų tinklo svetainės sekcijoje „IPL Ukraine“ bus įkeltos daugiakalbės dokumentų formos, dokumentai, informacija ir kt.
 
Lietuvos notarų rūmai telkia finansinę paramą, kuri bus pervesta į Ukrainos notarų rūmų įsteigtą labdaros ir paramos fondą.
 
CNUE vienija 22-iejų Europos Sąjungos valstybių narių notariatus ir atstovauja maždaug 45 tūkstančių Europos notarų interesams.


Naujienos Kiti Notarai Leidiniai Video medžiaga *teises_aktai*
Lietuviškai