home
Naujienos Kiti Notarai Leidiniai Video medžiaga *teises_aktai*

Registrų centras neužtikrina notarams galimybės tikrinti informaciją apie įmonių naudos gavėjus

2022.08.03

 
Rugpjūčio 1-ąją įsigaliojus įstatymo reikalavimui tikrinti informaciją apie juridinių asmenų naudos gavėjus naujame Juridinių asmenų dalyvių informacinės sistemos naudos gavėjų posistemyje (JANGIS), notarai šios pareigos negali atlikti dėl valstybinės įmonės Registrų centro administruojamų informacinių sistemų sutrikimų ir nepasiruošimo šiai naujovei.
 
„Nuo rugpjūčio 1-sios notarai negali prisijungti prie JANGIS sistemos ir gauti duomenų, o sistemoje pateikiamas pranešimas, kad notaras neturi reikiamų teisių naudotis šia sistema. Registrų centras ne tik neužtikrina sistemos veikimo, bet net ir nėra apdorojęs sutarčių su notarais ir nesuteikė jiems prisijungimo teisių. Bet net ir pavieniai prisijungimo teises gavę notarai neturi galimybės tikrinti duomenų“, - sako Lietuvos notarų rūmų prezidentas, Klaipėdos notaras Marius Stračkaitis.
 
Jo teigimu, apie vangius Registrų centro pasiruošimus naujų reikalavimų taikymui Lietuvos notarų rūmai nesyk įspėjo, o pastarąjį kartą toks įspėjimas nuskambėjo liepos 27 dieną vykusiame susitikime su teisingumo viceministre Gabija Grigaite-Daugirde, VĮ Registrų centro Paslaugų valdymo direktore Diana Vilyte bei kitais Teisingumo ministerijos ir Registrų centro specialistais.
 
„Tačiau Registrų centro atstovai į pateiktus argumentus dėl JANGIS sistemos neveikimo nuo 2022 m. rugpjūčio 1 d. nekreipė jokio dėmesio ir buvo įsitikinę, kad sistema veiks“, - sakė M. Stračkaitis.
 
2022 m. rugpjūčio 1 d. įsigaliojusios Lietuvos Respublikos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo nuostatos įpareigoja kredito įstaigas, notarus, antstolius, auditorius, buhalterines paslaugas vykdančias įmones ir kitus subjektus tikrinti informaciją apie savo klientų juridinių asmenų naudos gavėjus.
 
LNK žinių (žurnalistė Gabrielė Grigošaitytė) reportažas apie problemas, VĮ Registrų centrui nesusitvarkant su juridinių asmenų naudos gavėjų registru.
LNK žinios 2022-08-02, reportažas nuo 22:50 min iki 26:43 min


Naujienos Kiti Notarai Leidiniai Video medžiaga *teises_aktai*
Lietuviškai