home
Naujienos Kiti Notarai Leidiniai Video medžiaga *teises_aktai*

Notarų rūmų prezidentas skaitė pranešimą teisės profesionalų konferencijoje

2023.02.24

Juditos Grigelytės nuotr.
 
Lietuvos notarų rūmų prezidentas Marius Stračkaitis vasario 23 dieną Vilniuje dalyvavo "Verslo žinių" Teisės profesionalų konferencijoje "InfolexPro", kur skaitė pranešimą "Naujos notarų funkcijos: kai nebereikia varstyti teismų durų".
 
M.Stračkaitis pristatė nuo 2023 m. sausio 1 dienos įsigaliojusius teisės aktų pakeitimus, lėmusius notarų kompetencijos išplėtimą. Valstybė notarams perdavė vykdyti tam tikras teismų funkcijas, kurios nėra tiesiogiai susijusios su teisingumo vykdymu, ir tais atvejais, kai tarp šalių nėra ginčo.
 
Notarai, esant įstatyme nustatytoms sąlygoms, nutraukia santuoką ir tvirtina sutuoktinių gyvenimą skyrium. Be to, panaikinus reikalavimą gauti teismo leidimą sandoriui, susijusiam su šeimos turtu, notaras įvertina, ar sudarius tokį sandorį nepilnametis vaikas nebus paliktas be gyvenamojo būsto ir nebus pažeista jo teisė į gyvenimo sąlygas, būtinas jo tinkamam vystymuisi užtikrinti. Panaikinus reikalavimą gauti teismo leidimą, keičiant vedybų sutarties sąlygas, notarai užtikrina tokios sutarties pakeitimo teisėtumą. Nebereikalingas teismo leidimas ir sandoriams, susijusiems su nepilnamečio vaiko turtu, kai juos tvirtina notaras. Šiais atvejais nebe teismas, o notaras įvertina, ar bus užtikrinta tinkama nepilnamečio vaiko teisių ir interesų apsauga. Taip pat atsirado pokyčių ir tėvystės pripažinimo srityje.
 
 


Naujienos Kiti Notarai Leidiniai Video medžiaga *teises_aktai*
Lietuviškai