Naujienos Kiti Notarai Leidiniai Video medžiaga *teises_aktai*

Nauja knyga supažindins su tarpukario Lietuvos notariatu

2021.10.08

 
Teisės mokslo bendruomenei spalio 7 dieną Vilniuje pristatyta Lietuvos notarų rūmų iniciatyva ir lėšomis parengta ir išleista knyga "Lietuvos Respublikos notariatas (1918-1940) ir jo likimas: sistema, bendruomenė, asmenybės".
 
Mokslinę monografiją parašė keturi Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto mokslininkai: Norbertas Černiauskas, Kęstutis Kilinskas, Giedrė Polkaitė ir Marius Ėmužis.
 
"Ši knyga - mūsų nuoseklus žingsnis siekiant notaro profesinės atminties įamžinimo", - teigia Lietuvos notarų rūmų prezidentas, Klaipėdos notaras Marius Stračkaitis.
 
Knygos kolektyvas: istorikai Marius Ėmužis, Giedrė Polkaitė, recenzentė Dovilė Sagatienė, istorikai Kęstutis Kilinskas ir Norbertas Černiauskas. Martyno Ambrazo nuotrauka.
 
Gausiai iliustruotoje mokslinėje studijoje iš pirminių archyvinių šaltinių po kruopelytę surinktos ir išanalizuotos 45 tarpukariu notarais dirbusių asmenų biografijos. Atlikus surinktų duomenų kiekybinę analizę, sudaryta tarpukario Lietuvos notarų kolektyvinė biografija, kuri nurodo svarbiausius notarų profesinės grupės demografinius, politinius, ekonominius ir socialinius bruožus.
 
Studijoje pateikiami ne tik kiekybiniai surinktų duomenų apibendrinimai, bet ir išsamios notarų biogramos, kurios supažindins skaitytoją su notarų gyvenimo ir karjeros vingiais.
 
Knygą išleido VšĮ Studija "Versus". Knygą galima įsigyti knygynuose.


Naujienos Kiti Notarai Leidiniai Video medžiaga *teises_aktai*
Lietuviškai