home
Naujienos Kiti Notarai Leidiniai Video medžiaga *teises_aktai*

Lietuvos notarai padės lotyniškojo notariato reformoms Azerbaidžane

2022.08.24

 
Lietuvos ir Azerbaidžano notarų rūmai aktyviau bendradarbiaus notarų švietimo ir profesinės kvalifikacijos kėlimo srityse. Tai numato bendradarbiavimo sutartis, kurią 2022 metų rugpjūčio 18 d. Baku mieste pasirašė Lietuvos notarų rūmų prezidentas Marius Stračkaitis ir Azerbaidžano notarų rūmų prezidentas Huseynas Mammadovas.
 
Abi šalys, siekdamos stiprinti lotyniškojo notariato principus, įsipareigojo rengti teisės seminarus ir tarptautinius renginius, dvišalius susitikimus, keistis žiniomis apie notarų darbe diegiamas informacines technologijas, organizuoti kvalifikacijos kėlimo renginius. Pasirašomą sutartį stebėjo Lietuvos ambasados Azerbaidžane ministras patarėjas Viktoras Dagilis.
 
Analogišką sutartį su Azerbaidžano notarų rūmais Baku pasirašė ir Vokietijos garbės notaras Richardas Bockas, atstovavęs Vokietijos Federacijos notarų rūmams.
 
R. Bockas ir M. Stračkaitis rugpjūčio 16-19 dienomis lankydamiesi Azerbaidžane dalyvavo trišalėje konferencijoje „Esminiai vartotojų teisių gynimo aspektai notarų veikloje“. M. Stračkaitis perskaitė pranešimus, skirtus vartotojų teisių apsaugai perleidžiant nekilnojamąjį turtą Lietuvoje ir notarų etikos principams.
Lietuvos notarų rūmai daug dėmesio skiria lotyniškojo notariato reformoms Vidurio Azijos ir Kaukazo valstybėse. Ankstesniais metais Lietuvos notarų rūmų bendradarbiavimo susitarimai buvo pasirašyti su Uzbekistano ir Kirgizijos notarų rūmais.
 


Naujienos Kiti Notarai Leidiniai Video medžiaga *teises_aktai*
Lietuviškai