home
Naujienos Kiti Notarai Leidiniai Video medžiaga *teises_aktai*

Lietuvoje lankėsi Maroko notariato delegacija

2023.03.23

Vilniuje kovo 22-26 dienomis lankėsi Maroko notariato delegacija, vadovaujama Maroko nacionalinės notarų tarybos prezidento Hicham Sabiry.
 
Kovo 23 dieną H.Sabiry ir Lietuvos notarų rūmų prezidentas Marius Stračkaitis pasirašė bendradarbiavimo susitarimą. Maroko notariato delegacija išklausė pranešimų apie eNotaro elektroninę sistemą ir nuotolinių notarinių veiksmų atlikimą.
 
Vilniaus miesto 19-ojo notaro biuro notaras Mindaugas Kačergis supažindino svečius su eNotaro sistemos praktiniais aspektais.
Maroko notariato delegacija kovo 24 dieną lankėsi Vilniaus miesto 2-ajame notarų biure, kur tęsė pažintį su Lietuvos notarų rūmų eksploatuojama eNotaro sistema ir nuotolinių notarinių veiksmų atlikimu. Notaras Edmundas Misevičius demonstravo svečiams, kaip eNotaro sistemos vartotojai jungiasi prie klientų portalo, kaip vykdomas jų atpažinimas, kaip pasirenkami notarai ir pageidaujami atlikti veiksmai. Tuo tarpu notaras Rolandas Kirlys užmezgė komunikavimą su "klientu" ir imitavo nuotolinio veiksmo atlikimą.
 
Maroke, kaip ir Lietuvoje, veikia lotyniškojo notariato sistema. Maroke dirba 1800 notarų.


Naujienos Kiti Notarai Leidiniai Video medžiaga *teises_aktai*
Lietuviškai