home
Naujienos Kiti Notarai Leidiniai Video medžiaga *teises_aktai*

Kazachstano sostinėje - notaro vykdomiesiems įrašams skirta konferencija

2022.06.21

 
Nepriklausomo lotyniškojo notariato principus įgyvendinančioms Vidurio Azijos valstybėms įdomi Europos notarų patirtis išduodant vykdomuosius įrašus. Lietuvos notarų rūmų prezidentas Marius Stračkaitis birželio 21 d. Kazachstano sostinėje Nur Sultane dalyvavo Tarptautinės notariato sąjungos (UINL) ir Kazachstano respublikinių notarų rūmų surengtoje konferencijoje "Vykdomieji įrašai. Procedūros ir įgyvendinimas".
 
M. Stračkaitis perskaitė pranešimą "Vykdomieji įrašai Lietuvos Respublikoje". Lietuvoje teisės aktai numato, kad notaras gali išduoti vykdomąjį įrašą ne tik pagal notariškai patvirtintą hipotekos sandorį, bet ir pagal bet kurį notariškai patvirtintą sandorį, ir tokiais atvejais dokumentas iškart, nesikreipiant į teismą, perduodamas antstoliui vykdyti.
 
Konferencijoje patirtimi apie vykdomųjų įrašų reglamentavimą, be Europos Sąjungos šalių atstovų, dalinosi ir Vidurio Azijos šalių notariatų delegatai, tarp jų - Kazachstano ir Uzbekistano notarai. Šių dviejų šalių notariatai po sėkmingai įgyvendintų reformų pakviesti prie daugiau kaip 90 pasaulio valstybių jungiančios Tarptautinės notariato sąjungos. Apie jų įstojimo formalumų pabaigą bus paskelbta gruodį per UINL kongresą Kankune (Meksika).
 
Konferencijos Nur Sultane viena pagrindinių organizatorių - UINL Tarptautinio notarų bendradarbiavimo komisija, atsakinga už lotyniškojo notariato principų plėtrą ir įgyvendinimą. M.Stračkaitis yra šios komisijos narys, kuruojantis bendradarbiavimą su po Sovietų Sąjungos žlugimo nepriklausomybę įgijusiomis valstybėmis. Lietuvos notarų rūmai daugiau kaip dešimtmetį nuolat teikia metodinę paramą, dalijasi ekspertinėmis žiniomis su Rytų kaimynystės ir Vidurio Azijos valstybėmis.
 
"Kazachstano ir Uzbekistano notarų įsiliejimas į tarptautinę lotyniškojo notariato šeimą - tai ir ilgamečių kryptingų Lietuvos notarų rūmų pastangų rezultatas", - sakė M. Stračkaitis.


Naujienos Kiti Notarai Leidiniai Video medžiaga *teises_aktai*
Lietuviškai