home
Naujienos Kiti Notarai Leidiniai Video medžiaga *teises_aktai*

Europos Sąjungos notariatų taryba Vilniuje sveikino naująsias nares stebėtojas - Albaniją, Moldovą ir Sakartvelą

2024.06.12

ESNT narių stebėtojų atstovai Vilniuje (Eduardo Bareikos nuotrauka)
 
Europos Sąjungos notariatų taryba (ESNT, angl. CNUE) birželio 12 dieną per Generalinės asamblėjos posėdį Vilniuje sveikino prisijungus tris naujas nares stebėtojas – Albanijos, Moldovos ir Sakartvelo notarus vienijančias organizacijas.
 
Trijose minėtose valstybėse veikia lotyniškojo tipo notariatas, o šalys oficialiai pripažintos kandidatėmis įstoti į Europos Sąjungą, todėl treji notarų rūmai pakviesti į ESNT „laukiamąjį“, kur galės intensyviau ir kokybiškiau bendradarbiauti su ES šalių notariatais daugiašaliu ir dvišaliais formatais.
 
Sveikindama posėdžio dalyvius, Lietuvos teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska sakė tikinti, kad prisijungimas prie ESNT leis narėms stebėtojoms pasisemti patirties iš kitų ES valstybių, sudarys sąlygas suderinti savo teisines sistemas su Europos Sąjungos standartais bei užtikrins Tarybos narių pagalbą stiprinant savo notariatus.
 
„Juk stipri notaro profesija yra viena iš pamatinių sąlygų garantuoti teisinį tikrumą ir stabilumą valstybėje, saugoti vartotojų ir verslo teises bei užtikrinti teisės viršenybę. Tai ypač svarbu tampa tuomet, kai nepaisant įvairių iššūkių bei sudėtingų sąlygų notariatas turi veikti taip, kad užtikrintų visuomenės pasitikėjimą notaru ir jo tvirtinamasis dokumentais, garantuotų teisinį sandorių saugumą bei pagarbą žmogaus teisėms,“ – pabrėžė teisingumo ministrė E. Dobrowolska.
 
Lietuvos notarų rūmai 2024 metais pirmininkauja 22-iejų Europos Sąjungos valstybių notariatus jungiančiai organizacijai, o Klaipėdos notaras Marius Stračkaitis yra išrinktas jos prezidentu vienerių metų kadencijai. Dar dešimt valstybių, tarp jų – ir prisijungusios Albanija, Moldova bei Sakartvelas, turi ESNT stebėtojo statusą.
 
ESNT atstovauja maždaug 50-ies tūkstančių notarų Europos šalyse ir 200 tūkstančių jų darbuotojų interesams.
 


Naujienos Kiti Notarai Leidiniai Video medžiaga *teises_aktai*
Lietuviškai