• Pradžia
  • /
  • Naujienos
  • /
  • Tadžikistanas svarsto notariato reformos galimybes, sulaukė tarptautinių ekspertų vizito
Tadžikistanas svarsto notariato reformos galimybes, sulaukė tarptautinių ekspertų vizito
2018-11-19 14:04

Tadžikistanui svarstant galimybę valstybinę notariato sistemą laipsniškai pertvarkyti į privačią, lotyniškojo tipo, šioje šalyje apsilankė Lietuvos ir Vokietijos notariato ekspertai.

2018 m. lapkričio 5-7 dienomis Tadžikistane lankėsi du Tarptautinės notariato sąjungos (UINL) Tarptautinio bendradarbiavimo komisijos (CCNI) nariai - Lietuvos notarų rūmų prezidentas Marius Stračkaitis ir Vokietijos Federalinių notarų rūmų viceprezidentas Richardas Bockas.

Lietuvos ir Vokietijos notarai susitiko su Tadžikistano Respublikos teisingumo ministru Shohmurod Rustam (Šochmurodu Rustamu) ir viceministre Nodiri Shahnoza (Nodiri Šachnoza). Tadžikistano teisingumo ministras pažymėjo suprantantis, kad jų šalyje būtina atlikti reformą ir pereiti nuo dabar veikiančio valstybinio notariato prie privataus notariato.

2015 metais yra priimta Teisėsaugos organų veiklos tobulinimo programa, kurioje numatyta reformuoti notariatą. Teisingumo viceministrė domėjosi bendradarbiavimo galimybėmis su Lietuvos ir Vokietijos notariatais, rengiant reformos planą ir vėliau jį įgyvendinant.

Lietuvos notarų rūmų prezidentas Marius Stračkaitis pažymėjo, kad Lietuvos notariatas jau prieš 26 metus sėkmingai perėjo prie privataus notariato ir yra pasirengęs pasidalinti savo patirtimi. Tadžikistano teisingumo viceministrė teigė, kad Tadžikistano Respublika svarsto apie laipsnišką perėjimą prie privataus notariato - pradžioje galbūt tik dalis notarų būtų privačių, galbūt ne visos funkcijos iš karto būtų suteiktos privatiems notarams.

M.Stračkaitis ir R. Bockas aplankė kelias notarines kontoras Dušanbės, Tursunzade ir Hisaro miestuose bei dalyvavo Dušanbėje surengtame seminare su vietos notarais.

Tadžikistane šiuo metu dirba 128 notarai. Visi jie yra valstybės tarnautojai. Asmuo moka valstybės rinkliavą už notarinio veiksmo atlikimą.