• Pradžia
  • /
  • Naujienos
  • /
  • Notarai po trumpos pertraukos atnaujino darbą karantino sąlygomis
Notarai po trumpos pertraukos atnaujino darbą karantino sąlygomis
2020-03-20 13:20

Vilniaus miesto 26-asis notarų biuras. Rankas dezinfekuoja notaras Ramūnas Trečiokas.

„Šiandien Lietuvos notarai atnaujina savo darbą. Valstybei  tarnaujantys žmonės visada dirba priešakinėse linijose, nepaisydami iškilusių rizikų. Notarams yra deleguotos labai svarbios funkcijos. Todėl dėkoju už atsakingumą, kad šiuo visiems sunkiu laiku jie grįžta į savo biurus vykdyti itin reikalingų pareigų – užtikrinti valstybei ir jos žmonėms svarbiausių sandorių teisėtumą, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. – Tikiuosi, kad Lietuvos žmonės ir verslas taip pat elgsis atsakingai ir atidės tuos sandorius, kurie šiandien nėra būtiniausi“.

Dėl koronaviruso grėsmės plitimo, paskelbus Lietuvoje karantino režimą, teisingumo ministro įsakymais laikinai nuo kovo 16 d. iki kovo 20 d. buvo sustabdytas notarų darbas. 

Notarų rūmų prezidento Mariaus Stračkaičio teigimu, darbą pradeda tie notarai, kurie  turi apsaugos priemonių. „Jaučiame didelę atsakomybę už mūsų klientų, notarų ir jų darbuotojų sveikatą. Todėl net iš kelių šaltinių perkame apsaugos priemones, jų žada suteikti ir Teisingumo ministerija. Visiems teks apsišarvuoti kantrybe, nes pandemijos situacijoje ne viską įsigyti pavyksta operatyviai. Tačiau dalis notarų jau atnaujino darbą, kiti prisijungs, kai bus gauta apsaugos priemonių”, - sake M. Stračkaitis.

Notarų biuruose priimami tik iš anksto nuotoliniu būdu –  telefonu ar elektroniniu paštu užsiregistravę asmenys. Notaras gali atsisakyti registruoti asmenį, neįleisti į patalpas asmens ir nesuteikti paslaugų, jeigu kyla abejonių dėl jo sveikatos būklės, jeigu nesilaikoma  būtinų prevencijos priemonių ir kyla rizika sveikatai.
Visi pasirengiamieji darbai privalo būti atliekami nuotoliniu būdu.