• Pradžia
  • /
  • Naujienos
  • /
  • Leidinių skiltyje - knygos "CK komentaras. 4 knyga. Daiktinė teisė: Hipoteka" elektroninė versija
Leidinių skiltyje - knygos "CK komentaras. 4 knyga. Daiktinė teisė: Hipoteka" elektroninė versija
2020-06-03 21:07

Notarų rūmų svetainės "Leidinių" skiltyje publikuojame 2013 metais parengtos ir išleistos knygos "LR Civilinio Kodekso komentaras. 4 knyga. Daiktinė teisė: Hipoteka" elektroninę versiją.

Leidinys, kurio autoriai - Civilinės teisės teoretikų ir praktikų grupė, yra naudingas teisininkams, jų klientams, kreditoriams bei skolininkams. Dabar jis nemokamai pasiekiamas internete.

Leidinį parengė buvę Teisingumo ministerijos sudarytos hipotekos reformos darbo grupės nariai advokatas dr. Andrius Smaliukas bei buvusi šios grupės vadovė Renata Juzikienė, taip pat advokatės Vaida Jankauskienė ir Agnė Jonaitytė, notaras Marius Stračkaitis, Notarų rūmų teisininkė Eglė Čaplinskienė.

2012 metų liepos 1 d. įsigaliojus naujam hipotekos teisiniam reguliavimui, buvo atsisakyta hipotekos teisėjų, o visos hipotekos nustatymo ir išieškojimo pagal hipoteką funkcijos buvo perduotos notarams. Drauge su teisiniu reglamentavimu buvo įdiegtos ir elektroninės naujovės: pagal „vieno langelio“ principą hipotekos sandorį patvirtina ir Hipotekos registre sandorį elektroniniu būdu užregistruoja notaras. Reforma, be kita ko, numatė pažangų įmonės hipotekos institutą bei išgrynino kitų hipotekos rūšių teisinį reguliavimą. Buvo numatytas efektyvesnis išieškojimo iš įkeisto turto mechanizmas: vykdomąjį įrašą pagal hipotekos dokumentus išduoda notaras. Tuo pat metu reformuota hipotekos teisė užtikrino sąžiningą skolininko ir kreditoriaus teisių ir pareigų pusiausvyrą, išsiplėtus kreditoriaus teisėms, buvo numatytos ir atitinkamos skolininko teisių garantijos.

Hipotekos komentaro leidinį recenzavo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėja Janina Stripeikienė, prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius, doc. dr. Egidijus Baranauskas.

Knygą galima parsisiųsti PDF formatu arba skaityti vartyklėje.