Iš Moldovos notarų - pagalbos šauksmas
2019-10-17 10:56

Moldovos vykdomosios valdžios koridoriuose gimę įstatymų projektai, kuriais siekiama pašalinti notarų privalomą vaidmenį tvirtinant nekilnojamojo turto ir žemės ūkio paskirties žemės perleidimo sandorius, neturi perspektyvos, nes sukelia pavojų tiek Moldovos piliečių teisėtų lūkesčių, turto bei interesų saugumui, tiek visuotiniams lotyniškojo notariato principams.

Tai konstatuota Taptautinės notariato sąjungos (UINL) atstovo, Lietuvos notarų rūmų prezidento Mariaus Stračkaičio spalio 15 dieną Kišiniove įvykusiuose susitikimuose su Moldovos įstatymų leidžiamosios ir vykdomosios valdžios atstovais.

Susitikimas su Moldovos parlamento pirmininke Z. Grečanyj (dešinėje centre)

M. Stračkaitį ir Moldovos notarų rūmų pirmininkę Aurelija Lazu priėmė Moldovos parlamento pirmininkė Zinaida Grečanyj, parlamento Teisinės komisijos (komiteto) pirmininkas Sergej Litvinenko, Teisingumo ministerijos generaline sekretore Veronika Michailov-Moraru.

Moldovos parlamento Teisinės komisijos pirmininkas Sergej Litvinenko (dešinėje) diskutuoja su Moldovos notarų rūmų pirmininke A.Lazu (kairėje) ir M.Stračkaičiu.

Susitikimas su Moldovos Teisingumo ministerijos generaline sekretore Veronika Michailov-Moraru (centre).

Tiek parlamento, tiek Teisingumo ministerijos atstovai pabrėžė nepritarią pataisoms, kurios sukeltų pavojų ne tik Moldovoje galiojančiai notariato sistemai, bet ir valstybės piliečių interesams ir jų saugumui. M. Stračkaitis yra UINL Tarptautinio notarų bendradarbiavimo komisijos narys, įgaliotas stebėti padėtį posovietinėje erdvėje veikiančiuose notariatuose.

Lietuvos ambasadorius Moldovoje Kęstutis Kudzmanas ir M. Stračkaitis

Susitikime su Lietuvos ambasadoriumi Moldovoje Kęstučiu Kudzmanu buvo aptartos Lietuvos ir Moldovos bendradarbiavimo teisės srityje galimybės.

M. Stračkaitis taip pat susitiko su Moldovos notarų rūmų tarybos nariais ir aktyviausiais Kišiniovo notarais, pristatė notariato teisinio reglamentavimo ir notarų darbo organizavimo klausimus. Moldova jau du dešimtmečius yra UINL narė, tačiau tik šiemet šalyje buvo įsteigti vieningi notarų rūmai, jungiantys visus šalies notarus.

Susitikimas su Moldovos notarais iš Kišiniovo