• Pradžia
  • /
  • Naujienos
  • /
  • Baltarusijos notariatas - tarptautinės narystės finišo tiesiojoje
Baltarusijos notariatas - tarptautinės narystės finišo tiesiojoje
2019-08-21 08:40

Nuotr.: CCNI misijos Minske susitikimas su Baltarusijos notarų rūmų vadovybe

Baltarusijos notariato reforma atnešė realių rezultatų - Minske apsilankiusi tarptautinė ekspertų misija palaimino šios šalies notariato prisijungimą prie Tarptautinės notariato sąjungos (UINL).

Dėl Baltarusijos notarų rūmų priėmimo į UINL visateisio nario statusu bus sprendžiama jau šių metų lapkričio pabaigoje. Džakartoje (Indonezija) lapkričio 25 d. podėdžiaus UINL Vadovų taryba, ir jos pritarimo atveju klausimas dėl Baltarusijos notariato priėmimo bus pateiktas galutiniam balsavimui UINL notariatų narių asamblėjoje 2019 m. lapkričio 26-27 dienomis. Baltarusijos notariatas Tarptautinės notariato sąjungos nariu gali tapti jau nuo 2020 m. sausio 1 dienos.

"Tai didelis pasiekimas ir kelerius metus trukusio kruopštaus Baltarusijos notarų rūmų ir šalies Teisingumo ministerijos, taip pat ir tarptautinio notariato ekspertų, darbo rezultatas", - sakė Lietuvos notarų rūmų prezidentas Marius Stračkaitis. Jis, kaip UINL Tarptautinio notarų bendradarbiavimo komisijos (CCNI) narys, dalyvavo pastarojoje UINL ekspertų misijoje Minske 2019 m. rugpjūčio 5-6 dienomis.

UINL delegacijai vadovavo CCNI prezidentas, Austrijos notaras Franzas Leopoldas, delegacijoje taip pat buvo notarai iš Prancūzijos, Ispanijos, Vokietijos ir Lietuvos.

Po Sovietų Sąjungos žlugimo Baltarusijos Respublikoje buvo sukurtas lotyniškojo tipo notariatas, tačiau vėliau sistema vėl buvo pertvarkyta atgal į valstybinį notariatą. Tik prieš kelerius metus šalies valdžia nusprendė vėl sukurti lotyniškojo notariato sistemą ir pradėjo virtinę sudėtingų reformų, kurias konsultavo Tarptautinės notariato sąjungos atstovai, įskaitant Vokietijos, Šveicarijos ir Lietuvos notarus.

Minsko miesto notarų biuras.

Tarptautinio notariato ekspertų apsilankymas notarų biure Minske.