• Pradžia
  • /
  • Naujienos
  • /
  • Baltarusijos notarai susipažino su Lietuvos notariato darbu
Baltarusijos notarai susipažino su Lietuvos notariato darbu
2019-10-13 22:36

Narystės Tarptautinėje notariato sąjungoje (UINL) siekiančios Baltarusijos notarų rūmų delegacija lankydamasi Vilniuje domėjosi notaro darbo organizavimu ir teisine aplinka.

Spalio 9-11 dienomis Lietuvos notarų rūmų kvietimu Vilniuje apsilankė Baltarusijos notarų rūmų pirmininkė Natalija Borisenko ir dar keturi delegatai.

Lietuvos notarų rūmuose surengtame pasitarime kolegos baltarusiai ypač domėjosi dokumentų tvirtinimo apostille žyma specifika, nes Baltarusijos teisingumo ministerija numato šią funkciją perduoti notarams. Taip pat baltarusius domino privalomojo profesinio civilinės atsakomybės draudimo ir notaro atsakomybės aspektai Lietuvoje

Svečiai apsilankė Vilniaus 2-jame ir 26-jame notarų biuruose, kur susipažino su notarų darbo organizavimu, notarų jungtinės veiklos sutarčių sudarymu, klientų aptarnavimu, elektroninėmis paslaugomis ir kitais profesiniais klausimais.

Baltarusijos notarams taip pat buvo organizuotos ekskursijos po Vilniaus senamiestį, Valdovų rūmus, apsilankymas Operos ir baleto teatre.

Šiemet po dviejų vertinamųjų vizitų Baltarusijoje UINL Tarptautinio notarų bendradarbiavimo komisija konstatavo didelę notariato reformų pažangą ir rekomendavo priimti Baltarusijos notariatą į UINL visateisio nario statusu. Šis klausimas bus sprendžiamas lapkričio pabaigoje Džakartoje (Indonezija) vyksiančiuose Generalinės tarybos ir Asamblėjos posėdžiuose.

LNR prezidentas Marius Stračkaitis ir Baltarusijos notariato vadovė Natalija Borisenko.

Su svečiais bendrauja Vilniaus 26-ojo notarų biuro notarė Ramunė Džavachidienė.

Apsilankymas Vilniaus 2-jame notarų biure. Kairėje - notarė Daiva Lukaševičiūtė-Binkulienė ir notaras Rolandas Kirlys.