Penktadienis, 15 Gruodžio 2017 08:37

"Sodra" pripažįsta suklydusi dėl notarų draudimo įmokų

"Sodros" vadovybė pripažino suklydusi, kai prieš kelias savaites įtraukė notarus prie dirbančiųjų, kurių pajamų ir socialinio draudimo įmokų neužtikrina socialinių garantijų.

Tai gruodžio 14 d. per susitikimą Vilniuje su Lietuvos notarų rūmų prezidentu Mariumi Stračkaičiu pasakė "Sodros" direktorius Mindaugas Sinkevičius. Kartu su juo susitikime dalyvavo ir "Sodros" vadovo vyriausioji patarėja Julita Varanauskienė.

Susitikime "Sodros" atstovai pristatė savo iniciatyvą, kurios metu 84 tūkstančiai „vyšninių vokų" buvo išsiųsti savarankiškai dirbantiems gyventojams, kurių per 2016 metus sumokėtos socialinio draudimo įmokos buvo nepakankamos sukaupti pilnų metų stažą. M. Sinkevičius sakė, jog tarp "vyšninių vokų" gavėjų notarų greičiausiai beveik nebus, nes jų gaunamos pajamos ir socialinės įmokos pakankamos gauti nustatytas socialines garantijas.

"Sodros" vadovas pripažino, kad fondas padarė techninę klaidą, kartu skaičiuodamas visų be išimties teisinių profesijų pajamų ir socialinių įmokų vidurkius. "Sodros" išplatintame pranešime rašoma, jog padaryta klaida.

"Šiandien galime pasakyti, kad mūsų nuogąstavimai konkrečiai antstolių ir notarų atžvilgiu nepasitvirtino. Šių profesijų atstovų pajamos ir socialinio draudimo įmokos iš tiesų nekelia abejonių dėl stažo ir socialinių garantijų", – "Sodros" pranešime spaudai cituojamas M. Sinkevičius.

Lietuvos notarų rūmai

Olimpiečių g. 4, 09237 Vilnius
Kodas 301538058
Tel. (8 5) 261 4757
Faks. (8 5) 261 4660
El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.

Notaras (lot. notarius - greitai rašantis; raštininkas) - asmuo, kuriam pavestos dokumentų, sandorių (pa)tvirtinimo funkcijos ir turintis užtikrinti, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. Notaras teisiškai įtvirtina neginčijamas fizinių ir juridinių asmenų subjektines teises ir teisinius faktus, užtikrina šių asmenų ir valstybės teisėtų interesų apsaugą. Notarai savo įgaliojimus vykdo, nepaisydami valstybinės valdžios bei valdymo institucijų įtakos, ir paklūsta tik įstatymams. -- wikipedia.org

Notaras yra valstybės įgaliotas asmuo, atliekantis šio įstatymo nustatytas  funkcijas,  užtikrinančias, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. -- LR notariato įstatymas

footer nt es copy Paveldėjimas europoje Paveldėjimas europoje Europos notaru katalogas footer poros footer pazeidziami Prisijungti

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
© Lietuvos notarų rūmai, 2011. Visos teisės saugomos.