Šeštadienis, 01 Balandžio 2017 19:59

LNR narių susirinkime išrinkta nauja organizacijos vadovybė

Naujai trejų metų LNR prezidento kadencijai perrinktas Klaipėdos notaras Marius Stračkaitis (Olgos Posaškovos ir Martyno Ambrazo nuotr.)

 Naujai kadencijai perrinktas Lietuvos notarų rūmų prezidentas Marius Stračkaitis teigia, kad šių dienų notariato prioritetai – elektroninės sistemos kūrimas, notarų kvalifikacijos kėlimas ir bendradarbiavimo su Lietuvos valstybės institucijomis stiprinimas.

Balandžio 1 d. Vilniuje vykusiame Lietuvos notarų rūmų narių visuotiniame susirinkime Klaipėdos miesto 1-ojo notarų biuro notaras Marius Stračkaitis per slaptą balsavimą absoliučia dauguma balsų perrinktas ketvirtajai trejų metų prezidento kadencijai. Už jį balsavo 232 notarai, prieš – 12. Ataskaitiniame rinkimų susirinkime į LNR prezidento postą buvo iškeltas tik vienas kandidatas.

Susirinkime naujai kadencijai perrinkta ir ligšiolinė viceprezidentė, Vilniaus miesto 2-ojo notarų biuro notarė Daiva Lukaševičiūtė-Binkulienė. Ji išrinkta 233 notarams balsavus už ir 9 – prieš.

Pateikdamas notarams ataskaitą už praėjusią kadenciją, M. Stračkaitis tarp svarbiausių Lietuvos notarų rūmų prioritetų išskyrė šiuo metu kuriamą elektroninę sistemą „eNotaras", kurios pirmąjį etapą jau testuoja dešimtys notarų biurų. Sistema „eNotaras" numato elektroninę terpę visų notarų biurų darbo organizavimui, galimybę klientams saugioje aplinkoje elektroniniu būdu bendrauti su pasirinktu notaru ir ruoštis notariniam veiksmui. Be to, sistemoje „eNotaras" bus įdiegta elektroninė notaro knyga, kurioje bus ne tik registruojami notariniai veiksmai, bet ir generuojamos bei archyvuojamos sąskaitos už sumokėtą notaro atlyginimą, kurios pateks ir į apskaitos ir mokesčių institucijas. Sistema „eNotaras" kuriama Lietuvos notarų rūmų lėšomis, tačiau bus per elektroninės valdžios vartus susieta su dauguma valstybinių elektroninių registrų.

M. Stračkaitis taip pat prioritetinėmis sritimis įvardijo notarų kvalifikacijos kėlimą, bendradarbiavimo su valstybinėmis institucijomis stiprinimą, bendradarbiavimą su Tarptautine notariato sąjunga ir Europos Sąjungos notariatų taryba bei metodinę paramą Rytų kaimynystės valstybių notariatams, ypač Ukrainos notarams.

Susirikime taip pat patvirtinta nauja kolegialios vadovybės struktūros – prezidiumo, Notarų garbės teismo ir kitų padalinių sudėtis.

Lietuvos notarų rūmai vienija visus šalyje veikiančius notarus, kurių šiuo metu yra 264.

Naujosios sudėties 2017-2020 m. kadencijos LNR prezidiumas (iš kairės): prezidentas Marius Stračkaitis, Kauno notarė Rasa Ona Inokaitienė, Vilniaus notarė Svajonė Šaltauskienė, Klaipėdos notarė Jurga Prižgintienė, viceprezidentė Daiva Lukaševičiūtė-Binkulienė, Kupiškio notarė Asta Grambienė, Radviliškio notarė Daiva Verpetinskienė, Vilniaus notaras Dainius Palaima. (Olgos Posaškovos ir Martyno Ambrazo nuotr.)

Lietuvos notarų rūmai

Olimpiečių g. 4, 09237 Vilnius
Kodas 301538058
Tel. (8 5) 261 4757
Faks. (8 5) 261 4660
El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.

Notaras (lot. notarius - greitai rašantis; raštininkas) - asmuo, kuriam pavestos dokumentų, sandorių (pa)tvirtinimo funkcijos ir turintis užtikrinti, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. Notaras teisiškai įtvirtina neginčijamas fizinių ir juridinių asmenų subjektines teises ir teisinius faktus, užtikrina šių asmenų ir valstybės teisėtų interesų apsaugą. Notarai savo įgaliojimus vykdo, nepaisydami valstybinės valdžios bei valdymo institucijų įtakos, ir paklūsta tik įstatymams. -- wikipedia.org

Notaras yra valstybės įgaliotas asmuo, atliekantis šio įstatymo nustatytas  funkcijas,  užtikrinančias, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. -- LR notariato įstatymas

footer nt es copy Paveldėjimas europoje Paveldėjimas europoje Europos notaru katalogas footer poros footer pazeidziami Prisijungti

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
© Lietuvos notarų rūmai, 2011. Visos teisės saugomos.